Dodavatelé kvalitních moravských přívlastkových lahvových vín ve vinotéce

Moravčíkova vína - Horní Věstonice

> nabídka vín v našem obchodu - Moravčíkova vína

Rodinné vinařství bylo založeno v roce 1993 panem Vladislavem Moravčíkem st. přímo pod vrcholky Pálavy v područí malebného okolí obce Horní Věstonice. Nyní pečují o firmu jeho dva synové Vladislav a Miroslav. Vinařství Moravčíkova vína se nachází přímo pod vápencovými skalami Pálavských vrchů, jednoho z nejkrásnějších a nejteplejších míst Moravy. Réva rostoucí na kamenitém podloží musí zapouštět své kořeny co nejhlouběji do okolních skal a z těchto vrcholů čerpat všechny důležité látky pro svůj růst. V létě zahřátá skála pomáhá rychlejšímu dozrávání hroznů, které jsou plné extraktivních a aromatických látek. V bezprostřední blízkosti vinic se nacházejí vodní nádrže Nové Mlýny. Zvlhčují vzduch vyprahlý slunečním zářením a díky odrazům z jejich hladiny má réva dvojnásobné množství světla než v jiných oblastech. Mlhy vznikající v ranních hodinách na konci léta podporují především obsah aromatických látek, které pak dávají vzniknout jedinečným vínům.

Víno z tohoto vinařství je zcela jedinečné a nenapodobitelné díky místu, kde vyrostly hrozny. Vůně rozkvetlé louky, sena, letních jablíček, pomerančů a citrusových květů, pronikavé aroma exotických plodů, to vše je doplněno minerálností, plností a pikantní kyselinkou. Odrůdové složení pěstovaných vín je velmi pestré, ale je nutné vyzvednou především Ryzlink vlašský a jedinečná je zde také odrůda Pálava, která vznikla v sousední obci Perná. Víno se vyrábí metodou řízeného kvašení a při výrobě se využívají kvasinky přímo z vinice.
Mladé vinařství Moravčíkova vína se může pochlubit již mnohými oceněními. Každoročně získává medaile na domácích i zahraničních výstavách. Chlubí se například stříbrnými medailemi z mezinárodních výstav Vinoforum, AWC Vienna a oceněními z domácích výstav (Nominační výstava v Mikulově či TOP 77).

Vinařství Volařík - Mikulov

V rodině Volaříků poctivě pěstují lásku k vínu od druhé světové války, kdy se zakladatel rodinné tradice Leopold Volařík naučil vinohradnickému a vinařskému umění od německých starousedlíků.
Vinařství Volařík vlastní legendární „vlašákové“ polohy Ořechovou horu a Liščí vrch v Březí, které dříve vlastnil Mikrosvín, sklepmistrem je Filip Mlýnek, který léta pracoval právě v Mikrosu, a odtud přišel vinohradník Jindřich Kadrnka.

Všechny vinice jsou obhospodařovány v integrované produkci, kdy výnos na 1 keř nepřekračuje 2 kg. Hrozny jsou sbírány výhradně ručně a dopravovány pod suchým ledem do vinařství. Zde jsou zpracovávány tou nejnáročnější technologií, která je v České republice dostupná.

Dělá se tu maximum pro to, aby hrozen byl dopraven z vinice co nejrychleji a nejšetrněji (sbírá se do plastových kontejnerů a hrozny jsou ošetřeny suchým ledem). Bílé hrozny jsou peristaltickým čerpadlem dopraveny přímo do lisu, kde nakváší po dobu 2 až 5 hodin. Po nakvášení dochází k lisování do maximálního tlaku 1,2 barů, celková výlisnost se pohybuje okolo 55 %. Vylisovaný mošt je pak do 24 hodin samovolně odkalován a poté zakvášen. Teplota kvasného procesu nepřesahuje 18 stupňů. Červené hrozny jsou zpracovávány také pomocí selektoru a odstopkované hrozno putuje pomocí pásového dopravníku přímo do vinifikačních nádob, kde probíhá samotná fermentace.

Vinařství Jakubčíkovi - Šakvice - Dolní Dunajovice

Malé a mladé nově vznikající rodinné vinařství, stavějící na rodinných tradicí, O vína se zde svorné starají přes své mládí, již zkušení vinaři, mladí manželé Jakubčíkovi, oba jsou absolventy vinařské školy a snaží se navázat na rodinné kořeny a posunout výrobu vína dále .Toto malé vinařství se zabývá výrobou velmi kvalitních vín menších šarží, která nejsou zatřiďována a prodávají se jako MORAVSKÁ ZEMSKÁ VÍNA, což umožňuje ochutnat výborná vína za přijatelné ceny. Takovou vlajkovou lodí vinařství jsou skvělé Ryzlinky vlašské a Pálava

Vinařství Zbyněk Osička z Velkých Bílovic

Jeden z nejnadějnějších mladých moravských vinařů čerpá z rodinné tradice ale nebrání se žádným moderním postupům. jeho vína, jsou svěží, krásně aromatická a velmi návyková... Má šťastnou ruku a cit při výrobě vín cuvée a my můžeme vřele doporučit jeho Cuvéé"COŽE?" (Ruladské šedé a Sauvignier gris) plus řadu další skvělý, břevážně bílých vín.

Rajhradské klášterní

Výroba navazuje na staleté tradice rajhradského benediktinského kláštera a jeho výroby vín. Rajhradská klášterní vína pocházejí z jižní Moravy, ze znojemské vinařské podoblasti, z katastru a okolí měst Rajhrad a Dolní Kounice. Jižnější Kounicko vyhlášené vynikajícími červenými víny nám zajišťuje veškerou produkci červeného. O něco severněji položený Rajhrad nabízí výrazně aromatická bílá vína, plná zachované svěžesti.

Hrozny, ze kterých tyto skvosty pocházejí, byly získány již tradičně z vinic Dolnokounicka, Velkopavlovicka a Znojemska. Ročníky 2011 a 2012 byly obzvláště vydařený zejména na červená vína, my je považujeme za poklady obou řad. Pro tato vína byly zpracovány hrozny modrých moštových odrůd Zweigeltrebe, Frankovka, Svatovavřinecké a nově Neronet a Modrý Portugal.

Bílá vína skýtají širokou škálu moštových odrůd, kterými jsou Chardonnay, Müller Thurgau, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené a Kerner. Minerální charakter půd některých oblastí vtiskuje nezaměnitelné senzorické vlastnosti každému z nich.

Jako novinku, raritu řady monastery EXCLUSIVE představuje vinařství bílé víno zvané DESÁTKOVÉ. Počátek jeho zrodu je datován již 12. srpnem 1222. V ten den král Přemysl Otakar I. a královna Konstancie potvrdili konventu rajhradskému právo na odběr desáté bečky vína z vinohradu v Miroslavi. Vinařství Rajhradské klášterní chce na tento historicky významný akt navázat, a proto nyní uvádí na trh své první víno desátkové. Pro zpracování byly vybrány hrozny bílé moštové odrůdy Kerner, jež je pěstována právě na miroslavských vinicích. Hrozny dosáhly 27,5°NM, a tak se toto víno hrdě zařadilo do jakostní třídy výběr z bobulí.

 

  Vinařství Filip Mlýnek  - Dolní Dunajovice

Rodinné vinařství, jehož jediným majitelem a zároveň tvůrcem výborných vín je Filip Mlýnek, který dlouhá léta působil jako technolog ve vinařství Volařík, kde nastavil velmi vysokou laťku co se týká kvality. Nyní již působí zcela samostatně a hospodaří na několika hektarech skvělých vinohradů v okolí Pálavy. Díky svému umu je velmi vyhledávaným vinařem i mezi odborníky. Jeho vína jsou velmi svěží a skvěle pitelná Klade důraz na všechny práce ve vinici, co nejméně chemických zásahů, co nejšetrnější přístup ke keři, hroznu a vínu celkově. Věnuje se odrůdám typickým pro tento mikroregion. Jsou to Ryzlink vlašský, Ryzlink rynský, Veltlinské zelené, Rulandské bílé, Chardonnay, Pálava, z nových Johanniter. Z modrých odrůd jsou to Cabernet Sauvignon a Merlot." Má své věrné zákazníky, kteří se k jeho vínům rádi vracejí a především jeho ryzlinky vlašské jsou opravdu pověstné...

 

Vinařství Štěpán Maňák - Žádovice


Rodinné vinařství ze Žádovic poblíž Kyjova, hospodaří na sedmnácti hektarech vinic ve třech vinařských tratích, s velmi příznivou polohou. Vinařství používá nejmodernější dostupné technologie, vlastní přes 60 barrikových sudů. Roční produkce vinařství se pohybuje okolo 170 000 lahví. Většina vín má řadu ocenění, včetně každoročního zařazení do Národní soutěže Salon vín ve Valticích.

Vinařství Sol Invictus - Drnholec

Vínem se zabýváme od roku 2017. V našem rodinném vinařství SOL INVICTUS vyrábíme vína v menším množství, zato poctivě a z těch nejkvalitnějších odrůd vín Mikulovska. 
Vína vyrábíme výhradně z hroznů vypěstovaných na našich vinicích, které se rozprostírají v Mikulovské vinařské podoblasti. Jedná se o exkluzivní lokality proslulé svou jedinečností a vysokou kvalitou vyráběných vín. Jedná se o oblast Dolní Dunajovice - Dunajovický kopec, Plotny, Zimní vrch a Mikulov Turold.

Vinařství Tichý - Dolní Dunajovice

Jsme rodinné vinařství z Dolních Dunajovic, jehož příběh a tradice se odráží již v samotném logu vinařství, a především v lásce a citlivosti ke zpracování vína přenášející se po jednotlivé generace. Od dědy Leoše, jeho syna Leoše až po vnuka Luboše, který se svou ženou sklepmistryní Klárou vybudovali současnou mladou, a přesto na tradici navazující tvář vinařství.  Dunajovské kopce na viničních tratích Mikulovské podoblasti Pod Slunným vrchem, Dunajovský kopec a Zimní vrch. Orientace viničních tratí je převážně na jižní stranu, která zaručuje celodenní slunce zahřívající hrozny a přinášející jedinečnou jiskru do pohárku s vínem. Hlavními odrůdami vinařství jsou Ryzlink vlašský, Müller Thurgau, Ryzlink rýnský, Chardonnay, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Zweigeltrebe.

 
Vinařství Gajdůšek - Tvrdonice

Novinkou, kterou nabízíme, jsou vína "Od Gajdůška" z Tvrdonic, která nesou na etiketě název SEZÓNA a odlišnost etikety od ostatních lahví je zřejmá i vyobrazením ryb, což evokuje jednak hlavního koníčka mladého vinaře, tak sezónu rybářskou a vinařskou a zároveň vhodnost těchto vín k nejen rybím pokrmům.  Vína jsou svěží, příjemné jemné vůně a chuti a navíc vyrobena s naprostým minimem síry a v bio produkci. Pan Filip Gajdůšek je mladý vinař, který nejprve s vínem jen obchodoval, ale postupně došel k tomu, že by chtěl prodávat vlastní vína, kterým může věřit a pustil se sám do jejich výroby.
Nově zařadil do své produkce i skvělé meruňkové víno...   

lista_nabidka_home.jpg


    

Obrázky